درباره همسادگی

طرح همسادگی با سه محور اصلی تجهیز، بازسازی و ساخت، در مناطق کمتر برخوردار سعی می‌کند کمک‌های مردمی در این سه زمینه را به صورت عقلانی، حرفه‌ای و دقیق مدیریت کند و به نیازمندترین‌ها برساند.

ما در همسادگی دنبال چه هستیم؟!
همسادگی یک طرح داوطلبانه‌ی مردمی است برای حمایت از هم‌نوعان در مناطق محروم.
ما به دنبال ایجاد و توسعه‌ی یک روند پایدار و قابل اطمینانِ مردمی و داوطلبانه هستیم که در آن ضمن توانمند‌سازی خانواده‌های محروم، کمک‌های مردمی به صورت مدیریت شده، موثر و دقیق به دست نیازمندان می‌رسد.

آیا ما به مستاجرین هم کمک می‌کنیم؟
بله. در موارد نیازهای اضطراری مثل شرایط تهدید کننده‌ی جان یا سلامت، با هماهنگی با صاحب‌خانه و با بستن قرارداد مشکلات را برطرف می‌کنیم.

نیازمندان را چطور شناسایی می‌کنید؟
شناسایی‌ها با همکاری فعالین، خیرین و انجمن‌های فعال در مناطق مختلفِ محروم، انجام می‌شود. موارد خطرات جانی، شرایط بد بهداشتی، خانه‌هایی که در آن‌ها کودکان و سالمندان و بیماران هستند و خانه‌های زنان سرپرست خانوار در اولویت قرار می‌گیرند.

در مرحله بعد کمک‌های مردمی جمع آوری می‌شه و با کمک خود مردم مشکلات مورد نظر رو برطرف می‌کنیم.
در قبال خدمات صورت گرفته هم حتما تعهداتی بر گردن خانواده می‌گذاریم (بجز مواردی که به هیچ وجه امکانش رو ندارند. مثل معلولین یا سالمندان).

ما در این طرح دنبال شعار دادن نیستیم. ما نمی‌خواهیم همه مشکلات جامعه را حل کنیم، ما فقط می‌خواهیم کاری که از دستمان بر می‌آید را انجام دهیم. اما خوب می‌دانیم که کارهایی که از دستمان بر می‌آید خیلی خیلی بزرگ است؛ با خودباوری و همکاری انشاالله.

همه فعالیت‌های مسئولین این طرح داوطلبانه است، به این معنا که به هیچ وجه از مبالغ جمع‌آوری شده در این طرح، هیچ مقداری برای فعالین طرح برداشت نمی‌شود.

  • طرح همسادگی
  • 51