پویش‌های اخیر

درباره همسادگی

طرح همسادگی با سه محور اصلی تجهیز، بازسازی و ساخت اماکن، در مناطق کمتر برخوردار سعی می‌کند کمک‌های مردمی در این سه زمینه را به صورت عقلانی، حرفه‌ای و دقیق مدیریت کند و به نیازمندترین‌ها برساند.

ما در همسادگی دنبال چه هستیم؟!
همسادگی یک پویش مردمی و کاملاً داوطلبانه‌ است برای حمایت از هم‌نوعان در مناطق محروم.
ما به دنبال ایجاد و توسعه‌ی یک روند پایدار و قابل اطمینانِ مردمی و داوطلبانه هستیم که در آن ضمن توانمند‌سازی خانواده‌های محروم، کمک‌های مردمی به صورت مدیریت شده، موثر و دقیق به دست نیازمندان می‌رسد.

آیا ما به مستاجرین هم کمک می‌کنیم؟
بله. در موارد نیازهای اضطراری مثل شرایط تهدید کننده‌ی جان یا سلامت، با هماهنگی با صاحب‌خانه و با بستن قرارداد مشکلات را برطرف می‌کنیم.

شیوه کار به چه صورت است؟
ابتدا شناسایی و صحت‌سنجی انجام می‌گیرد، پرونده تشکیل می‌شود و ابعاد طرح برآورد می‌شود و سپس با کمک‌های مردمی و انجمن‌ها و خیریه‌های فعال در طرح این کمک‌ها به دست نیازمندان می‌رسد.

نیازمندان را چطور شناسایی می‌کنید؟
شناسایی‌ها با همکاری فعالین، خیرین و انجمن‌های فعال در مناطق مختلفِ محروم، انجام می‌شود. موارد خطرات جانی، شرایط بد بهداشتی، خانه‌هایی که در آن‌ها کودکان و سالمندان و بیماران هستند و خانه‌های زنان سرپرست خانوار در اولویت قرار می‌گیرند.

در مرحله بعد کمک‌های مردمی جمع آوری می‌شه و با کمک خود مردم مشکلات مورد نظر رو برطرف می‌کنیم.
در قبال خدمات صورت گرفته هم حتما تعهداتی بر گردن خانواده می‌گذاریم (بجز مواردی که به هیچ وجه امکانش رو ندارند. مثل معلولین یا سالمندان).

چطور اعتماد کنم؟
شفافیت سرلوحه‌ی ‌تمام فعالیت‌های همسادگی است. گزارش شناسایی‌ها در کانال و گروه و سایت منتشر می‌شود، میزان درآمد‌ها و مبالغ باقی مانده برای کمک به هر مورد اعلام می‌شود و نهایتاً گزارش اجرایی شدن عملیات همراه با عکس و گزارش مالی ارائه می‌گردد. گزارشات مالی ماهانه طرح نیز انتهای هر ماه منتشر می‌شود.

چطور می‌توانم کمک کنم؟
شما می‌توانید در معرفی و شناسایی مواردی که نیاز به کمک دارند با ما همکاری کنید.
همچنین می‌توانید در جمع‌آوری منابع لازم برای کمک به موارد شناسایی شده کمک کنید.
اگر تخصص خاصی در زمینه های مختلف ساخت و ساز، مانند بنایی، لوله‌کشی، جوشکاری، کابینت سازی و … دارید می‌توانید با هزینه کمتر یا حتی بصورت داوطلبانه در طرح‌ها کمک کنید.
انتقادات و راهنمایی‌ها و پیشنهادات شما هم یکی از مهمترین کمک‌ها در بهبود طرح است.

———————-

ما در این طرح دنبال شعار دادن نیستیم. ما نمی‌خواهیم همه مشکلات جامعه را حل کنیم، ما فقط می‌خواهیم کاری که از دستمان بر می‌آید را انجام دهیم. اما خوب می‌دانیم که کارهایی که از دستمان بر می‌آید خیلی خیلی بزرگ است؛ با خودباوری و همکاری انشاالله.

همه فعالیت‌های مسئولین این طرح داوطلبانه است، به این معنا که به هیچ وجه از مبالغ جمع‌آوری شده در این طرح، هیچ مقداری برای فعالین طرح برداشت نمی‌شود.

  • طرح همسادگی
  • 265