پویش‌های اخیر

گزارش تصویری ایجاد کارگاه قالی بافی در حصه اصفهان (به‌روز شد!)

در سال جدید (و متناسب با شعار رونق تولید) تصمیم گرفتیم رویکرد کارآفرینی و اشتغال را نیز به اهداف همسادگی اضافه کنیم؛ به همین منظور در اولین گام با شناسایی بافنده‌های فرش خانگی در حصه و محله دارک زینبیه اصفهان و خیرینی که بتوانند در کارگاه‌هایی دار قالی برپا کنند و خرید تضمینی نیز داشته باشند، اقدام به راه اندازی کارگاه مخصوص تولید فرش خانگی کردیم.

در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۹، به همت خیرین همسادگی، دو عدد دار قالی به محل کارگاه منتقل شد. در این مرحله پنج نفر مشغول به کار شدند.

انتقال دار قالی به کارگاه قالی بافی حصه اصفهان

در تاریخ ۱۱ و ۱۲ تیر ماه، فرش‌ها چله کشی شدند.
🙂 (یکی از جالب‌ترین و هیجان‌انگیزترین کارهایی‌ که تا به حال دیدم! مخصوصاً با صلوات‌ها و ذکرهایی که چله‌کش برای تبرک فرش استفاده می‌کرد…)

چله کشی فرش در کارگاه قالی بافی خیرین

به همت شما عزیزان و جمع آوری مبلغ ۹۰۰ هزار تومان (پویش اجرای سقف کاذب)، این بخش کارگاه با اجرای سقف کاذب، مسقف شد تا از این قسمت برای کارهای چرم و گلدوزی استفاده شود.

زدن سقف کاذب برای حیاط خلوت یک کارگاه قالیبافی


خبر تکمیلی: (۱۷ شهریور ۹۹)

گزارش تصویری از نحوه بافتن فرش ایرانی در کارگاه قالی بافی و فرش بافی سنتی

از کارگاه فرش‌ چه خبر؟!

کارگاهی که با دو دار قالی و با حمایت و کمک شما راه اندازی شد، چهار نفر را به صورت ثابت و دو نفر را به صورت دوره‌ای مشغول به کار کرده است.
درآمد بافنده‌های ثابت به‌طور متوسط ماهانه یک میلیون تومان است که برای بسیاری از مددجویان ما کمک کوچکی نیست.
تا به حال حاشیه فرش‌ها بافته شده…


برچسب‌های کلیدی: راه اندازی کارگاه قالیبافی، تأسیس کارگاه بافت فرش، منطقه حصه اصفهان، منطقه دارک زینبیه، مراحل برپایی دار قالی، بافت فرش خانگی، چله کشی، مراحل راه اندازی کارگاه قالی‌بافی، تصاویر چله کشی قالی، ایجاد کارگاه مخصوص بافت قالی، تولید فرش دستبافت، قالی دست‌بافت

طرح همسادگی
در حدیث نبوی، حد همسایگی چهل خانه معرفی شده است. اما وقتی صحبت از دنیای مجازی و ارتباطات اینترنتی می‌شود؛ پس همسایه‌های مجازی هم می‌شود داشت! همساده‌های مجازی شما، چشم به راه کمک‌های پرمهرتان هستند...

با ثبت نام در خبرنامه همسادگی، مطالب ما را در ایمیلتان دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل، حتماً وارد اینباکس پست الکترونیکی خود شده و روی لینک فعالسازی کلیک کنید.

پیشنهاد ما

یک دیدگاه بنویسید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارید!

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی کن