پویش‌های اخیر

گزارش فعالیت‌های انجام شده در پویش من و همساده ۴

شناسایی شماره ۱۵ همسادگی مربوط به خانواده‌هایی بود که قصد نونوار کردن و رنگ‌آمیزی و سفید کاری خانه‌های آن‌ها قبل از فرارسیدن عید نوروز را داشتیم. در پویش #من_و_همساده_۴ اطلاع رسانی و جمع آوری کمک های شما عزیزان انجام شد و حالا می‌توانید نتیجه‌ی اقدامات را به صورت گزارش تصویری مشاهده کنید. (این گزارش به روز رسانی خواهد شد)


ایزوگام و رنگ آمیزی خانه مددجو

تصاویر قبل و بعد از ایزوگام کردن سقف منزل

برای مورد شناسایی ۹۸۱۱۰۶۱۴ به همراه خیّر ایزوگام کار طرح (جناب مرادی) پشت بام را بررسی کردیم و خوشبختانه برای این کار آماده بود.

هزینه ایزوگام سقف، مجموعاً دو میلیون تومان شد که یک میلیونش را خود خانواده با گرفتن پول پیش بابت برپایی دار قالی فراهم کردند و یک میلیون تومان دیگر را همسادگی تقبل کرد.

با این کار خیالمان از بابت نم ورودی از سقف راحت شد.

تصویر دیوار و سقف یک خانه که نیاز به گچ کاری دارد

اما با توجه به وضعیت داخل منزل و ریختگی گچ‌های سقف، امکان رنگ کردن نبود. پس اولویت اصلی گچ کردن سقف بود. برای این کار حدوداً مبلغ یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برآورد شد. اما به همت جناب مومنی گرامی، بخش‌هایی از سقف که تخریب شده بود، دوباره سفیدکاری شد و به این ترتیب، با کمک خود ایشان و همکاری خانواده، کل هزینه‌ی این کار صد و پنجاه هزار تومان شد.
بخش‌هایی از دیوار هم که نیاز به بتونه کاری داشت، با گچ ترمیم شد.

بتونه کردن دیوار سقف برای رنگ کاری

تمیزکاری و رنگ کاری و گچ کاری سقف منزل به صورت امدادی و داوطلبانه

سفیدکاری منزل قبل از عید برای نیازمندان اصفهانی

و در نهایت همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید بعد از ایزوگام سقف، بخش‌هایی از داخل خانه را که نم کشیده بود گچ‌کشی کردیم، بتونه کاری انجام شد و در آخر با همت داوطلبین و خود اعضای خانواده، مراحل رنگ‌کاری انجام شد.
خلاصه با کمک شما خانه از این رو به آن رو شد! 😊

 


رنگ آمیزی و سفید کاری خانه فرد نیازمند در اصفهان

تغییر ظاهر منزل بعد از رنگ آمیزی دیوار و سقف

برای مورد شناسایی ۹۸۱۱۰۵۱۴ در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۸ برای رنگ آمیزی مراجعه کردیم. تقریباً پانزده سال می‌شد که دیوارها را گچ کرده بودند و تا به حال هیچ رنگی به آن‌ها نخورده بود. (در عکس بالا تفاوت قبل و بعد از کار را مشاهده می‌کنید.)

این خانواده به قدری خوشحال بودند که حد و حساب نداشت. حیف که ما تصاویر مددجوها را نمی‌توانیم منتشر کنیم… باید خودتان بیایید و ببینید…

طرح همسادگی
در حدیث نبوی، حد همسایگی چهل خانه معرفی شده است. اما وقتی صحبت از دنیای مجازی و ارتباطات اینترنتی می‌شود؛ پس همسایه‌های مجازی هم می‌شود داشت! همساده‌های مجازی شما، چشم به راه کمک‌های پرمهرتان هستند...

با ثبت نام در خبرنامه همسادگی، مطالب ما را در ایمیلتان دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل، حتماً وارد اینباکس پست الکترونیکی خود شده و روی لینک فعالسازی کلیک کنید.

پیشنهاد ما

یک دیدگاه بنویسید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارید!

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی کن