پویش‌های اخیر

کمی درباره سیاست‌های همسادگی

سیاست های همسادگی در رفع فقر و نیازمندی

چون بعضی از دوستان سؤال می‌کنند، کمی راجع به سیاست همسادگی توضیح می‌دهیم. اگر هر سؤال یا شبهه‌ی دیگری در مورد فعالیت‌های همسادگی دارید، با افتخار پاسخ‌گو هستیم.

۱⃣ – ما در همسادگی، دنبال نیازمندترین‌ها هستیم تا مبالغی که از همیاران گرامی جمع‌آوری می‌شود را کاملاً مطمئن هزینه کنیم؛ به همین دلیل، از تعداد مددرسانی‌ها کاسته‌ایم تا بر کیفیت کار بیفزاییم. سعی می‌کنیم اگر نهایتاً تصمیم بر ورود به جایی گرفتیم، آن کار را کامل و دقیق انجام بدهیم.

۲⃣ – ممکن است از پروژه‌های قبل، در حساب همسادگی مبلغی باقی مانده باشد؛ اما ما برای هر پویش جدید، یک فراخوان می‌زنیم تا امکان مشارکت افراد بیش‌تری فراهم شود. همسادگی صرفاً به دنبال کمک به نیازمندان نیست. یکی از اهداف مهم همسادگی، ایجاد فرصت برای مشارکت اجتماعی در جامعه است.

۳⃣ – #هیچ_کمکی_کم_نیست
ما به این شعار باور داریم و معتقدیم همه باید به این شعار ایمان بیاورند. در کمک‌های نقدی که به حساب مجموعه واریز می‌شود نکات جالبی مشاهده می‌کنیم. مثلاً تعداد زیادی از عزیزان، به صورت ماهانه مبلغی را واریز می‌کنند. حتی بعضاً این مبالغ از نظر عدد و رقم چندان زیاد نیست؛ به عنوان مثال یکی از عزیزان هر ماه ۶۰۰۰ تومان و دیگری ۱۰,۰۰۰ تومن واریز می‌کنند. این نوع کمک‌ها برای ما خیلی ارزشمند است و ما خودمان را نسبت به این ۶۰۰۰ تومن کاملاً متعهد می‌دانیم. چون همیاری که ۶ هزار تومان واریز می‌کند، ارزش این مبلغ را دانسته و به این باور رسیده که این مقدار، کم نیست و می‌تواند در کنار مبالغ دیگر گرهی را از دیگران باز کند.

همسادگی به دنبال ایجاد حساسیت نسبت به معضلات جامعه است. ما به دنبال ترویج و تشویق دگرخواهی و مشارکت اجتماعی هستیم. ما در همسادگی قصد داریم این باور را که واقعاً هیچ کمکی کم نیست، ترویج دهیم. اگر هر کسی به اندازه‌ی خودش گامی بردارد، قطعاً بسیاری از مشکلات هم‌نوعان ما حل خواهد شد…

ممنون می‌شیم شما هم دوستانتون رو به همسادگی دعوت کنید، لینک گروه تلگرام و سایت رو براشون بفرستید و اون‌ها رو به مجموعه‌ی همسادگی اضافه کنید. ممکنه اون‌ها دوست داشته باشن در پروژه‌ها مشارکت کنند.
+ همچنین اگر در زمینه کار همسادگی نیازمندانی می‌شناسید به ما معرفی کنید. ما حتماً برای شناسایی و کمک اقدام خواهیم کرد.

طرح همسادگی
در حدیث نبوی، حد همسایگی چهل خانه معرفی شده است. اما وقتی صحبت از دنیای مجازی و ارتباطات اینترنتی می‌شود؛ پس همسایه‌های مجازی هم می‌شود داشت! همساده‌های مجازی شما، چشم به راه کمک‌های پرمهرتان هستند...

با ثبت نام در خبرنامه همسادگی، مطالب ما را در ایمیلتان دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل، حتماً وارد اینباکس پست الکترونیکی خود شده و روی لینک فعالسازی کلیک کنید.

پیشنهاد ما

یک دیدگاه بنویسید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارید!

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی کن