پویش‌های اخیر

گزارش تهیه مواد ضدعفونی کننده و ۴۰۰ بسته نوشت افزار (پشتکوه فریدونشهر)

طرح تهیه و خرید مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی و اقلام آموزشی برای مدارس پشتکوه فریدونشهر اصفهان

در منطقه پشت کوه فریدونشهر (غرب استان اصفهان) تعدادی مدرسه‌ی نیازمند به رسیدگی سریع را شناسایی کردیم که ۱۰ تا از آن‌ها کانکسی هستند. در بعضی از روستاها مثل روستای کاهگانک به دلیل صعب العبور بودن و دورافتادگی، امکان ساخت و ساز نیست؛ ولی بعضی از روستاها در پشت‌کوه اول قرار دارند و دسترسی بهتری می‌توان به آن‌ها داشت.

تصمیم گرفتیم از نظر اقلام و لوازم بهداشتی و آموزشی به این مدارس کمک کنیم. خوشبختانه با حمایت‌های شما از طریق پویش مربوطه مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای این کار تأمین شد.

سی عدد صابون ده لیتری برای ۳۰ مدرسه

مواد ضدعفونی کننده سطح و دست

حدود ۴۰۰ بسته نوشت افزار برای دانش آموزان مقطع ابتدایی این مدارس (۴۰ بسته لوازم التحریر شامل کیف، جامدادی، مدادرنگی، مداد و پاک‌کن، خط کش و چند عدد دفتر به همت یکی از خیرین تأمین شد.)


لیست زیر در حین پیشبرد کار طرح جمع آوری لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند تهیه شده است. این لیست آمار وسایل جمع شده و مورد نیاز تا تاریخ ۱۷ شهریور ۹۹ را نشان می‌دهد. تا آن موقع تعداد ۳۵۲ دانش آموز شناسایی شده بودند که بعداً کمی به این عدد اضافه شد و جمعاً ۴۰۰ دانش آموز ابتدایی تحت پوشش قرار گرفتند. در ضمن، این طرح با همکاری انجمن امداد دانشجویی مردمی ایما صورت گرفته است.

گفتنی است دانش‌آموزان در ۳۰ روستای منطقه شناسایی شدند و با وجود این‌که در شرایط کرونایی حاضر، در بسیاری از شهر و روستاهای دیگر، کلاس‌ها به صورت اینترنتی و آنلاین برگزار می‌شود؛ ولی در روستاهای منطقه‌ی پشتکوه اصفهان، امکان برگزاری کلاس‌ها به شکل آنلاین (به دلیل کمبود امکانات لازم) وجود ندارد و تمام کلاس‌ها به صورت حضوری برقرار است.

لیست دانش آموزان پسر و دختر مدارس پشتکوه فریدون شهر

لیست لوازم التحریر و نوشت افزار موجود و مورد نیاز برای دانش آموزان فقیر و نیازمند

در مجموع، به کمک و همیاری شما، همسادگی مبلغ ۲۰,۹۶۹,۰۰۰ تومان برای این طرح هزینه کرد و ۴۰۰ بسته لوازم التحریر به همراه مواد ضد عفونی برای دانش آموزان و مدارس منطقه پشتکوه تهیه و اهدا شد.

طرح همسادگی
در حدیث نبوی، حد همسایگی چهل خانه معرفی شده است. اما وقتی صحبت از دنیای مجازی و ارتباطات اینترنتی می‌شود؛ پس همسایه‌های مجازی هم می‌شود داشت! همساده‌های مجازی شما، چشم به راه کمک‌های پرمهرتان هستند...

با ثبت نام در خبرنامه همسادگی، مطالب ما را در ایمیلتان دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل، حتماً وارد اینباکس پست الکترونیکی خود شده و روی لینک فعالسازی کلیک کنید.

پیشنهاد ما

یک دیدگاه بنویسید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارید!

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی کن